Sign In

Blog

Latest News
Turqia gjobëon ‘Meta’ për teknika të padrejta konkurrence

Turqia gjobëon ‘Meta’ për teknika të padrejta konkurrence

Autoritetet turke kanë zbuluar se një kompani e ngjashme me Facebook ka përdorur metoda të padrejta për të kontrolluar tregun duke përdorur të dhënat private të përdoruesve. Me shkelje të rëndë, kompania është gjobitur me 18.63 milionë dollarë pasi është konstatuar se ka përftuar një avantazh të padrejtë në reklamat e shënjestruara duke kombinuar të dhënat e përdoruesve të Facebook, WhatsApp dhe Instagram. Hetimi i tyre kishte filluar në vitin 2021 dhe tani ata kanë 60 ditë për të apeluar këtë gjobë. Gjoba është caktuar në bazë të të ardhurave të tyre në vitin 2021, por me fitime prej 46.7 miliardë dollarë në të njëjtin vit, Meta nuk pritet të vuajë për këtë gjobë. Megjithatë, ka raportuar një rënie të fitimeve, duke treguar se po hasë në sfida në treg.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية