Sign In

Blog

Latest News
Supermakinat e Gjigantëve: Mbulimi i makinave të mëdha dhe të shtrenjta

Supermakinat e Gjigantëve: Mbulimi i makinave të mëdha dhe të shtrenjta

Producentë si Bugatti, Lamborghini, Ferrari dhe Pagani kanë krijuar automjete që janë po aq të rralla sa edhe të luksoze, dhe kjo do të thotë një gjë: ato vijnë me një çmim shumë të lartë.

Individët që dëshirojnë të shpenzojnë, e dinë cilat janë automjetet më të shtrenjta në botë. Vetëm 10 Ferrari F60 Amerika janë prodhuar në total; të gjitha janë blerë tërësisht me vlerën e 2.5 milion dollarë për secilën.

Por ato nuk mund të vendosin një rekord, sepse Ferrari ka krijuar gjithashtu vetëm 6 automjete Pininfarina Sergio me një kosto prej 3 milionë dollarësh. Megjithatë, një makinë e tillë u shiti në vitin 2017 për 5 milionë USD. Nga ana e çmimit, nuk mbetet pas as Aston Martin Valkyrie, që u publikua gati 5 vite më parë por vetëm vitin e kaluar, pasionistët e kanë blerë për 3 milionë dollarë secilën. Bugatti Veyron kushton 3.4 milion për ata që mund t’i marrin ato. Po aq kushton edhe W Motors Lykan Hypersport, një prej automjeteve më të rralla në botë që është parë edhe në filmin “Fast and Furious 7”. Lamborghini e ka emëruar Sian sipas rrufes në dialektin bolonjez dhe në variantin e saj ka 63 të tilla, secila me një çmim prej 3.6 milionë dollarëkë.

Në përgjithësi, në botë ka dy automjete Koenigsegg CCXR Trevita dhe një prej tyre u blerë nga Floyd Mayëeather për 4.8 milionë dollarë. Por asnjëra prej tyre nuk mund të krahasohet me Mercedes-Benz Maybach Exelero, e cila kushton 8 milionë dollarë.

As edhe ajo nuk është më e shtrenjta, pasi ia kalon Rolls-Royce Sweptail me 13 milionë, Pagani Zonda HP Barchetta me 17.3 milionë, kapërcen Bugatti La Voiture Noire me 18.9 milionë dollarë, duke përfshirë taksat.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية