Sign In

Blog

Latest News
Elon Musk kundërshton $3000, sugjeron ‘kërpudhat magjike’

Elon Musk kundërshton $3000, sugjeron ‘kërpudhat magjike’

Elon Musk ka shprehur mendimin e tij në lidhje me kompletin e ri të ‘realitetit virtual’ nga grupi Apple, duke informuar ndjekësit e tij se “kërpudhat psikodelike janë më të mira”, dhe shumica e përdoruesve të rrjetit Twitter ishin dakord me të.

Në një postim të tipit ‘meme’ ai vendoste imazhin e kompletit të ri me syze dhe kufje ‘Vision Pro’ përkrah një pakoje me kërpudha magjike të thara, duke bërë krahasimin: “Kompleti i realitetit virtual nga Apple $3,500, në krahasim me realitetin e stimuluar virtual të kërpudhave magjike që kushton vetëm $20”.

Komenti i tij ishte shikuar më shumë se 60 milionë herë dhe pëlqyer më shumë se 800,000, duke shkaktuar një “falimentim” të mundshëm të produktit të shumë promovuar të kompanisë teknologjike .

Mijëra përdorues në rrjetin Twitter përgjigjeshin me me ironi duke thënë: “Tani e kuptojmë se nga ka ardhur ëndrra për të shkuar në Mars,” duke sugjeruar se Musk duhet të kishte konsumuar kërpudhat para se të niste programin e tij hapësinor.

Përdoruesja tjetër @HannahStraight komentonte: “Sapo realizova një video duke përdorur kërpudhat magjike dhe mund të konfirmoj plotësisht se funksionojnë shumë më mirë se kompleti i realitetit virtual”.

Komentuesi @CharlesPerey konfirmonte: “Sipas opinionit tim personal kjo është korrekte!”

Kjo në fakt nuk është hera e parë që Elon flet për preferencën e tij për kërpudhat magjike , teksa dhe në një artikull të  New York Times ai evidentonte avantazhet e kërpudhave dhe ingredientit të tyre psikoaktiv MDMA, në krahasim me alkoolin.

Kreu i Tesla ka shprehur më parë mbështetjen për substancat psikodelike në kundërpërgjigje të një komenti nga miliarderi Marc Andressen.

Ai thoshte: “Kam folur me shumë njerëz që janë ndihmuar nga kërpudhat magjike dhe përmbajtja e tyre psikodelike, etamina, SSRI apo amfetamina”.

Zhvillimi vjen megjithëse produkti i ri i Apple ka marrë vlerësime “ të shkëlqyera” nga gazetarët e teknologjisë.

Pasi provoi kompletin e ri të kompanisë, opinionisti i njohur i teknologjisë në YouTube, Marques Brownlee e quante elementin e ndjekjes së syrit të aparatit, “magjik.”

Të tjerë gjithashtu e vlerësonin maksimalisht, por nuk cilët prej tyre janë ‘të pavarur’ e cilët ‘të paguar’.

Vetë Apple shkruante në faqen e saj të internetit: “Mirëseerdhët në epokën e kompjuterimit hapësinor, teksa Apple Vision Pro kombinon në menyrë perfekte përmbajtjet dixhitale me hapësirën tuaj fizike”.

FOTO GALERI
1/5

Elon Musk u tha ndjekësve të tij se “kërpudhat psikodelike janë shume më të mira” se kompleti i ri të ‘realitetit virtual’ nga grupi Apple


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية