Sign In

Blog

Latest News
Problemi i baterisë në iOS 17.1 dhe si ta përmirësoni

Problemi i baterisë në iOS 17.1 dhe si ta përmirësoni

Grupi Apple ka publikuar në kohë të fundit versionin e fundit të sistemit operativ të saj iOS 17.1, me disa ndreqje dhe përmirësime të sigurisë, si dhe opsione të reja për aplikacionet AirDrop, StandBy dhe Apple Music.

Por ndërkohë që shumë përdorues të iPhone nxituan për të instaluar përditësimin e sistemit, disa raportime të fundit mund t’ju bëjnë të hezitoni.

Rrethimet e shumta kanë ardhur në rrjet që thonë se pas përditësimit fuqia e baterisë është zvogëluar ndjeshëm.

“Pas instalimit të përditësimit iOS 17.1, bateria e celularit tim iPhone 13 Pro bie shumë shpejt,” shkruante një përdorues, ndërsa një tjetër ankohej: ‘iOS 17.1 është një shkatërrim i plotë’.

Daily Mail jep disa këshilla nëse jeni të prekur nga zvogëlimi i jetës së baterisë tuaj.

Adrian Kingsley-Hughes, kërkues i rrjetit të teknologjisë ZDNet, shpjegon: “Instalimi i përditësimit të ri të iPhone aktivizon shumë programe të fjetura në celular si dhe kryen një rikalibrim të baterisë, dhe kjo mund të kërkojë disa ditë ose javë”.

“Kjo jo vetëm që e konsumon atë por rikalibrimi të jep përshtypjen se bateria konsumohet më shpejt, por në fakt nuk është kështu”.

Nëse shqetësoheni për baterinë e celularit tuaj iPhone disa ditë pas shkarkimit të përditësimit iOS 17.1, Kingsley-Hughes këshillon të kontrolloni fuqinë e baterisë.

Ai shton: “Kontrolloni në Settings > Battery > Battery Health dhe nëse shkruan Peak Performance Capability, atëherë ose është gjithçka normal, ose keni një virus.’

Zhvillimi vjen teksa muajin e kaluar shqetësime të gjera u ngritën për nivelin e radiacionit të lëshuar nga modelet iPhone 12.

iPhone 12 u ndalua të shiste në France pas kalimit të pragut të nivelit të lejuar të radiacionit

Apple u urdhërua të riparonte problemin me një përditësim ose me kthimin e të gjithë celularëve iPhone 12 të shitur në Francë. /DailyMail/

FOTO GALERI
1/3

Rrethimet e shumta kanë ardhur në rrjet që thotë se pas përditësimit fuqia e baterisë është zvogëluar ndjeshëm.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية