Sign In

Blog

Latest News
Përgjigje e fortë: Respektojmë privatësinë e përdoruesve tanë!

Përgjigje e fortë: Respektojmë privatësinë e përdoruesve tanë!

Drejtuesit e Facebook thonë se përdoruesit kanë keqkuptuar modifikimet që janë ndryshuar në platformën e mesazheve WhatsApp.

Facebook po përpiqet të merret me një rrezik të papritur konkurrues ndaj platformës së saj të mesazheve WhatsApp, pasi një ndryshim në kushtet e shërbimit shkaktoi shqetësime të privatësisë dhe bëri që përdoruesit të ktheheshin te rivalët si Signal dhe Telegram.

Signal u shkarkua 8.8 milion herë në të gjithë botën gjatë javës pasi modifikimet WhatsApp u njoftuan në 4 janar.

Aplikacioni gjithashtu mori një shtysë kur Elon Musk, shefi ekzekutiv i Tesla, shkroi në Twitter “Përdorni Signal” në 7 Janar.

WhatsApp regjistroi 14 përqind më pak shkarkime javën e kaluar, krahasuar me një javë më parë.

WhatsApp tha në një deklaratë se përditësimi i politikave, i cili hyn në fuqi në 8 shkurt, “nuk ndikon në privatësinë e mesazheve tuaja me miqtë ose familjen në asnjë mënyrë“.

Politikat e privatësisë së WhatsApp që nga viti 2016 e kanë lejuar atë të ndajë të dhëna të tjera të përdoruesit me kompaninë e tij mëmë. Sipas përditësimit më të fundit, Facebook dhe WhatsApp tani do të jenë në gjendje të ndajnë të dhëna të caktuara për pagesa dhe transaksione në mënyrë që të rrisin reklamat, pasi kompania shtyn më tej në tregtinë elektronike me zhvillimin e veçorive dixhitale të dyqaneve të tilla si dyqanet e Facebook.

Ndryshimet përshkruajnë gjithashtu mënyrën se si tregtarët që komunikojnë me klientët përmes WhatsApp mund të zgjedhin të ruajnë ato biseda në serverat në Facebook dhe t’i përdorin të dhënat për të informuar reklamat e tyre në Facebook.

Shefi ekzekutiv i Instagram, i cili gjithashtu është në pronësi të Facebook tha në një postim në Twitter: “Ka shumë dezinformata në lidhje me WhatsApp”.

Akoma, Jason Kint, shefi ekzekutiv i Digital Content Next, një shoqatë tregtare amerikane për botuesit në internet, vuri në dukje se Facebook kishte premtuar se WhatsApp nuk do të kërkohej të ndante të dhëna me kompaninë e saj mëmë kur u ble në 2014.

 


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية