Sign In

Blog

Latest News
Mirëvënia për Rregullatorin e IA

Mirëvënia për Rregullatorin e IA

Një gjysmë i parë dhe historik i marrëveshjes mes Parlamentit Evropian dhe vendeve anëtare nënvizon qëllimin e kontrollit të fuqisë së inteligjencës artificiale në rrjetet sociale dhe motorët e kërkimit në internet.

Ligji i parë i plotë në botë për kontrollin e inteligjencës artificiale, i quajtur edhe “AI”, u miratua në një maratonë 37-orëshe negociatash mes PE dhe vendeve anëtare dhe është raportuar si një arritje historike.

Implementimi i këtij ligji do të ndikojë në përdorimin e rrjeteve sociale, motorëve të kërkimit në internet si dhe në rrjete të tjera të tillë si X, TikTok e Google, siç theksoi komisioneri Thierry Breton.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية