Sign In

Blog

Latest News
KF-21: Superavioni ushtarak i Korejsë së Jugut

KF-21: Superavioni ushtarak i Korejsë së Jugut

Koreja e Jugut ka paraqitur avionin e saj ushtarak supersonik, të bërë në vend, të premten, duke iu bashkuar kështu klubit ekskluziv të gjigandëve të aviacionit ushtarak dhe duke hapur udhën për programin 5.2 miliardë dollarësh që shpreson se do ta bëjë një eksportuese kryesore dhe do të krijojë shumë vende pune.

Pasi të jetë operacional, avioni KF 21, pritet të armatoset me raketa ajër-ajër dhe ajër-tokë dhe ndoshta edhe me raketa kruiz që mund të lëshohen nga ajri.
Avionët ushtarakë me dy motorë, do të jenë me një vend dhe me dy vende, në varësi të misioneve për të cilët do të ngarkohen.

Një erë e re e mbrojtjes së pavarur ka nisur dhe është një rekord historik ky në zhvillimin e industrisë së aviacionit koreano jugor”, tha presidenti Moon Jae in në prezantimin e KF-21, ose siç njihet ndryshe, Boramae apo skifter i ri i trajnuar për të gjuajtur…

Moon tha se pas testimeve do të nisë prodhimi masiv me qëllim që 40 avionë të tillë të dislokohen deri në 2028-ën dhe 120 deri në 2032.

FOTO GALERI
1/5


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية