Sign In

Blog

Latest News
Google: 25 vite në krye të teknologjisë

Google: 25 vite në krye të teknologjisë

Giganti i teknologjisë Google ka festuar 25-vjetorin e tij sot, më 27 shtator.

“Njëzet e pesë vjet më parë, ne hodhëm në treg Google Search për të ndihmuar në gjetjen e përgjigjeve për pyetjet e mëdha dhe të vogla. Që atëherë, miliarda njerëz janë bërë përdorues të Google”, tha giganti i teknologjisë.

Sot është ndryshuar edhe logo nga ‘Google’ në ‘G25gle’ .

Memorizojmë se motori më i njohur i kërkimit në botë nisi si një projekt kërkimor nga Larry Page dhe Sergey Brin kur ata të dy ishin studentë në Universitetin Stanford në fund të viteve 1990.

Ata zbuluan se kishin një vizion të ngjashëm, ta bëjnë World Wide Web një vend më të aksesueshëm. Dyshja punoi pa u lodhur në dhomën e tyre të konviktit për të zhvilluar një prototip, për një motor kërkimi më të mirë. Ndërsa bënë përparim domethënës në projekt, ata e zhvendosën operacionin në zyrën e parë të Google, një garazh me qira. Më 27 shtator 1998 lindi zyrtarisht Google Inc.

Shumëçka ka ndryshuar që nga viti 1998, duke përfshirë, por misioni ka mbetur i njëjtë, të organizojë informacionin e botës dhe ta bëjë atë të aksesueshëm dhe të dobishëm universalisht. Me kalimin e viteve, motori i kërkimit Google është bërë pjesë integrale e jetës sonë të përditshme, duke formuar mënyrën se si ne kërkojmë, komunikojmë dhe ndërveprojmë me informacionin në internet.

“Faleminderit që evoluat me ne gjatë 25 viteve të fundit. Mezi presim të shohim se ku na çon e ardhmja, së bashku”, ka shkruar Google.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية