Sign In

Blog

Latest News
Facebook kundër shtrembërimit të Holokaustit

Facebook kundër shtrembërimit të Holokaustit

Rrjeti social Facebook deklaroi se do të ndalojë postimet që mohojnë ose deformojnë Holokaustin.

Kreu i tij, Mark Zuckerberg gjithashtu shpjegoi se do të fillojë t’i udhëzojë njerëzit te burime autoritare nëse ata kërkojnë informacione për genocidin nazist. “Nëse njerëzit kërkojnë për Holokaustin në Facebook, ne do të fillojmë t’ju udhëzojmë te burime autoritare, për të marrë informacione të sakta”, u shpreh ai. Duke njoftuar masën e re, Zuckerberg theksoi se ai vetë ka luftuar për të mbrojtur fjalën e lirë dhe për të kufizuar përmbajtjen me urrejtje.

“Të heqësh vijat e duhura mes asaj që është dhe nuk është e pranueshme, nuk është e thjeshtë, por në gjendjen aktuale të botës, unë besoj se ky është ekuilibri i duhur”, ishte komenti i tij. Javën e kaluar, Facebook njoftoi se do të fshijë çdo grup ose faqe që identifikohet hapur me QAnon-in, një grup i teorive të konspiracionit, që beson se botën e drejtojnë “disa satanistë. Një masë e tillë vlen edhe për Instagramin.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية