Sign In

Blog

Latest News
Dell, reduktim i personelit në 6650

Dell, reduktim i personelit në 6650

Dell, në një komunikim të dërguar në të hënën, njoftoi planet për të ulur numrin e të punësuarve me 5%, ose rreth 6,650 punonjës, sipas një dosjeje të SEC.
Shkurtimet në Dell janë pasojë e ngadalësimit të kërkesës për PC dhe laptopë në nivel global. Dërgesat globale të PC-ve raën në tremujorin e fundit të vitit 2022, ndërsa dërgesat e kompjuterëve në Dell ranë për të njëjtin periudhë. Aksionet e Dell gjithashtu u ulën me 3% të hënën. Jeff Clarke, bashkë-shefi operativ në Dell, në një memo për punonjësit, theksoi se shkurtimet u bënë në një përpjekje për të “qëndruar përpara ndikimeve të rënies”. Në memorandumin, ai shtoi se Dell ka lundruar në rëniet ekonomike më parë dhe “u shfaq më i fortë” si rezultat. Njoftimi i largimit nga puna i Dell shënon një trend në industrinë e teknologjisë, pasi kompani si Google, Microsoft dhe Salesforce kanë njoftuar planet e tyre për reduktimin e fuqisë punëtore.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية