Sign In

Blog

Latest News
Çfarë pyetjesh mund t’i bëjmë asistentit virtual të e-Albania? Karçanaj: Do t’ju përgjigjet menjëherë…

Çfarë pyetjesh mund t’i bëjmë asistentit virtual të e-Albania? Karçanaj: Do t’ju përgjigjet menjëherë…

Title: Kryeministri Edi Rama prezantoi Asistentin Virtual 1.0 në e-Albania

Description: Kryeministri Edi Rama së bashku me drejtoreshën e AKSHIT prezantuan Asistentin Virtual 1.0, i cili është ndihmës i inteligjencës artificiale për çdo qytetar në e-Albania. Ky asistent do të lehtësojë dhe shpejtuarë ndërveprimin e qytetarëve me shtetin, duke ofruar përgjigje të shpejta dhe të qarta.

Keywords: Asistent Virtual 1.0, inteligjencë artificiale, e-Albania, Edi Rama, AKSH, Mirlinda Karçanaj, përgjigje të shpejta, ndihmësi për qytetarët

Content:
Kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha e AKSHIT, Mirlinda Karçanaj prezantuan Asistentin Virtual 1.0, një ndihmës i inteligjencës artificiale për çdo qytetar në e-Albania. Asistenti i quajtur Eno, është koka e gjithë punës të tipit të AKSH-it për Inteligjencën Artificiale. Kryeministri vlerësoi aftësitë e Eno-s duke thënë se ai ka mbaruar studimet në një nga shkollat më të mira dhe ka vendosur të vijë në Shqipëri pavarësisht ofertave të shumta atje. Asistenti është prezantuar për të lehtësuar dhe shpejtuar ndërveprimin e qytetarëve me shtetin. Drejtoresha e AKSHIT, Mirlinda Karçanaj, shpreh kënaqësinë për këtë projekt dhe thekson se ai do të përmirësohet me pyetjet e qytetarëve në të ardhmen.

Asistenti ofron përgjigje të shpejta dhe të qarta për pyetjet e qytetarëve në lidhje me procedurat shtetërore si marrja e certifikatës së pronësisë, detyrimet e papaguara, aplikimi për dokumente si pasaporta apo kartë identiteti. Ai gjithashtu ofron udhëzime hap pas hapi dhe linqe të nevojshme për marrjen e informacioneve të nevojshme.

Ky lloj teknologjie është bërë e mundur përmes bashkëpunimit me kompaninë Microsoft dhe është një hap i madh drejt modernizimit dhe efikasitetit në shërbimet publike të e-Albania. Asistenti 2.0 planifikohet të realizohet në të ardhmen e afërt, duke ofruar akoma më shumë mundësi për ndihmë dhe mbështetje për qytetarët.

Fotografia e prezantuar në artikull mund të shihet këtu: [FOTO GALERI]

Burimi: (Lidhja e artikullit)

————–
Note to the writer: Please replace [FOTO GALERI] with the appropriate hyperlink to the photo gallery in the content. Also, ensure that the keywords and description are used naturally within the text.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية