Sign In

Blog

Latest News
Zuckerberg paralajmëron kundër screenshot-ave në Messenger

Zuckerberg paralajmëron kundër screenshot-ave në Messenger

Pronari i Facebook, Mark Zuckerberg ka liruar një paralajmërim ndaj përdoruesve që bëjnë imazhe ‘screenshot’ të bisedave të tyre në Messenger.

Pronari i Facebook edhe kompanisë simotër Meta, tha në një postim se së shpejti një update në rrjetin Messenger do të njoftojë përdoruesit se një imazh i bisedave të tyre është marrë nga një tjeter përdorues.

“Një përditësim i rrjetit Messenger do të dërgojë njoftimin nëse dikush ka marrë foto të një mesazhi që zhduket,” shkruante Zuckerberg të shoqëruar me një ‘screenshot’ të një bisede me gruan e tij.

Njoftimi vjen  pas shtimit të një opsioni në platformën Messenger për zhdukjen e mesazheve pas një kohe të caktuar.

Opsioni është nisur në SHBA dhe pritet të vijë edhe për përdoruesit e Facebook në Evropë, thotë rrjeti USA Today.

Disa platforma të tjera të mesazhesh kanë sjellë opsionin e zhdukjes së mesazheve dhe të njoftimit kur një bisedë është fotografuar me ‘screenshot’.

Raportimet thonë se lëvizja e Facebook vjen si reagim ndaj shqetësimeve të sigurisë dhe të privatësisë në rrjet.

Por të tjerë përdorues kishin rekomandimet e tyre: “Kur do të shtohet butoni ‘nuk e pëlqej?’”, shkruante dikush në postimin e Zuckerberg.

Dikush tjetër i pakënaqur shtonte: “Ndoshta mund të mësoni gjithashtu si të ushqeni të uriturit, të strehoni të pastrehët apo diçka tjetër”.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية