Sign In

Blog

Latest News
Tesla thyen rekordin në shitje të makinave elektrike

Tesla thyen rekordin në shitje të makinave elektrike

Tesla deklaroi se ka furnizuar një shifër rekord prej 308,600 automjeteve në tremujorin e fundit të vitit të kaluar, e cila është shumë më e madhe se 263,026, ashtu siç parashikohej nga analistët e Wall Street.

Kompania e Elon Musk arriti këtë sukses biznesi pavarësisht mungesës së bllokave në tregun botëror, kryesisht përmes rritjes së prodhimit në Kinë, raportoi Reuters.

Është tremujori i gjashtë radhazi ku prodhuesi më i vlefshëm i automjeteve në botë regjistroi shënimet rekord. Në periudhën tetor-dhjetor të vitit të kaluar, pothuajse 30 për qind më shumë automjete janë furnizuar në treg se në tremujorin e tretë dhe 70 për qind më shumë se në tremujorin e fundit të 2020, thuhet në deklaratë.

Tesla ka rritur substancialisht prodhimin në Kinë për shitje në atë vend dhe për eksport në Evropë, pavarësisht rritjes së konkurrencës dhe rritjes së numrit të ankesave për shkak të problemeve të sigurisë së automjeteve.

Në njoftim theksohet se në tremujorin e fundit të vitit të kaluar janë shitur 296,850 automjete Model 3 kompakte dhe Model Y, si dhe 11,750 automjete Model S dhe Model X.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية