Sign In

Blog

Latest News
Tesla: Fabrikë e re baterish në Shangai

Tesla: Fabrikë e re baterish në Shangai

Kompania e makinave elektrike që i përket Elon Musk, Tesla, njofton se po zgjerohet në Kinë, duke ndërtuar një fabrikë të re për të prodhuar bateritë e saj në shkallë më të gjerë.

Fabrika në Shangai do të jetë në gjendje të prodhojë 10,000 nga njësitë e saj të ruajtjes së energjisë “Megapack” në vit, thotë firma.

Megapack është një bateri shumë e madhe që mund të përdoret për të ndihmuar në stabilizimin e rrjeteve të energjisë dhe për të parandaluar ndërprerjet e energjisë.

Tesla tashmë ka fabrikën e Megapack në Kaliforni, e cila gjithashtu prodhon 10,000 njësi çdo vit.

Ndërtimi i fabrikës së re Megapack në Kinë pritet të fillojë më vonë këtë vit, ndërsa prodhimi i baterive në këtë fabrikë do fillojë në verën e vitit 2024, sipas medias shtetërore kineze Xinhua.

Kina është prodhuesi më i madh i baterive, të cilat Tesla do të jetë në gjendje të përdorë për të rritur prodhimin dhe për të ulur kostot.

Njoftimi erdhi pasi qeveria amerikane ka ushtruar presion ndaj kompanive amerikane që të bëhen më pak të varura nga Kina në mes të tensioneve në rritje midis Pekinit dhe Uashingtonit.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية