Sign In

Blog

Latest News
Tensionet nga ndryshimet klimatike

Tensionet nga ndryshimet klimatike

Artikulli fillon duke raportuar paralajmërimin e komunitetit të inteligjencës amerikane për pasojat e rënda të ndryshimeve klimatike. Sipas tyre, këto ndryshime do të çojnë në tensione ndërkombëtare të rritura dhe grindje për mënyrat e reagimit në mes të vendeve.
Raporti thekson se vendet do të përpiqen të mbrojnë ekonomitë e tyre dhe të vijojnë avancimet në teknologji, duke përkeqësuar situatën e konkurrencës dhe paqëndrueshmërisë.
Studimi 27 faqesh, i publikuar nga 18 agjencitë e inteligjencës amerikane, identifikon vendet dhe rajonet që janë në rrezik të veçantë për energjinë, ushqimin, ujin dhe sigurinë shëndetësore.
Raporti vjen në një kohë kur presidenti amerikan, Joe Biden, përgatitet për samitin për klimën në Gllasgo të Skocisë, ku do të bëhen përpjekje për arritjen e një marrëveshjeje ndërkombëtare.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية