Sign In

Blog

Latest News
Telefoni Android më i shpejtë në botë

Telefoni Android më i shpejtë në botë

Për ata që janë fansat e sistemit operativ Android, është momenti për të gëzuar!

Një treg do të zbulojë një smartphone të ri që do të ketë një nga chipet më të shpejtë në historinë e smartfonëve. Prodhuesi kinez i telefonave inteligjentë Xiaomi ka njoftuar publikun se po përfiton nga një çip i cili nuk është përdorur më parë në asnjë telefon tjetër. Xiaomi 14 do të vijë me një ekran prej 6.36 inçash, një sistem kamerash me tre lente, një ekran rrufe të shpejtë 120 Hz dhe, sigurisht, një çip të ri Snapdragon, duke e lënë pas konkurrentit Samsung.

Detajet e plotë rreth pajisjes do të bëhen publike së shpejti, duke përfshirë çmimin dhe datën e lëshimit, por një fakt është i sigurt, ajo do të jetë e jashtëzakonshme në fuqinë dhe shumë efikase. Procesori i ri Gen 3 është rreth 20% më i fuqishëm se çipi i mëparshëm Gen 2, i cili është përdorur në Samsung Galaxy S23 Ultra të nivelit më të lartë. Ai gjithashtu ka një jetëgjatësi baterie më të mirë dhe ndihmon në krijimin e imazheve dhe video të nivelit profesional.

Xiaomi mund të jetë kompania e parë që ofron Snapdragon 8 Gen 3 në smartphone, por nuk është e vetmja. Kompanitë si Honor, ASUS, OnePlus, OPPO, Sony, ZTE dhe të tjera kanë konfirmuar se do të sjellin pajisje me këtë çip.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية