Sign In

Blog

Latest News
Të rinjtë dhe teknologjia: Degët e kërkuara në rritje

Të rinjtë dhe teknologjia: Degët e kërkuara në rritje

Çdo ditë e më shumë, të rinjtë po tërhiqen pas teknologjisë dhe po e shohin si një mundësi për të ardhmen. Zhvillimet në teknologji po ecin me ritme të shpejta dhe kërkesat e tregut për aftësi digjitale janë rritur ndjeshëm vitet e fundit.

Për Xhuljon dhe Erdin dashuria ndaj teknologjisë ka nisur që në moshë të vogël dhe të ardhmen e tyre e shohin të lidhur me të.

Shumë të rinjtë zgjedhin që kohën e tyre ta kalojnë duke  zhvilluar apo mësuar aftësi të reja.

“Sidomos kjo moshë është shumë e dhënë mbas teknologjisë, me smartphone, kompjuter, tablet, dhe këtë kohë e shfrytëzojnë për të mësuar aftësi që do t’u duhet për të ardhme dhe teknologjia siç e dimë është e sotmja dhe ardhmja”, thotë Shqipe Berisha, menaxhere e “Tumo-s”.

Edhe maturantët gjithnjë e më shumë po kërkojnë degët e teknologjisë. Në vitet e fundit këto degë janë ndër të parat që plotësohen me kuota. Në një botë që po investon gjithnjë e më shumë tek teknologjia, edhe të rinjtë shqiptarë po zgjedhin që të bëhen pjesë e saj.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية