Sign In

Blog

Latest News
Skandaloz në Itali: Gënjeu për Iphone, gjoba “të çmendur” për Apple

Skandaloz në Itali: Gënjeu për Iphone, gjoba “të çmendur” për Apple

Italia e ka penalizuar Apple-in me 10 milionë euro për shkak të disa pretendimeve të cilat konsiderohen si mashtruese nga klientët të cilëve u janë shitur Iphone me pretendimin se janë të qëndrueshëm ndaj ujit.

Reklama e bërë për modelin e fundit ishte se ato rezistonin deri në 30 minuta në ujë në një thellësi që ndryshon nga 1 deri në 4 metra. Por, u zbulua se kjo rezistencë vepronte vetëm për një lloj uji të pastër në situata laboratorike, dhe jo në përdorimin e zakonshëm. Autoriteti Italian i Konkurrencës dhe Tregut deklaroi se fakti që kompania nuk i mbulonte dëmet e shkaktuara, edhe pse pretendonte rezistencën e pajisjes ndaj ujit, ishte një taktikë “agresive”.

Pretendimet e bëra kishin të bëjnë me disa modele, duke filluar nga Iphone 8 deri tek iphone 11. Sipas autoriteteve, reklama për kontaktin e iphone me ujin ishte leadingjuese, ndërsa kompania nuk specifikonte qartë llojin e garancisë së cilën e referonte.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية