Sign In

Blog

Latest News
Rritja e Temperaturave në Adriatik dhe Joni

Rritja e Temperaturave në Adriatik dhe Joni

Në fillim të kësaj vjeshte, gjithë Deti Mesdhe ka treguar një nivel të lartë të ngrohtësisë në krahasim me normën.

Sipas shërbimit të monitorimit të mjedisit detar të CopernicusEU, temperatura e ujit ka qenë në nivele të larta. Temperature mesatare të sipërfaqes së detit Adriatik kanë qenë 22.9 gradë Celsius, 1.7 gradë më lart se norma për këtë kohë të vitit. Deti Jon gjithashtu ka pasur një temperaturë 0.8 gradë më lart se mesatarja. Këto të dhëna janë raportuar nga media italiane RaiNews.

Temperature të larta janë regjistruar në të gjithë zonën e Mesdheut, edhe pse ato mund të konsiderohen si jo-të zakonshme për këtë kohë të vitit.

Sipas meteorologëve italianë, kjo situatë nuk është një rast i izoluar, por tregon tendencën e ndryshimeve klimatike, pasi uji ka qenë më i ngrohtë se norma gjatë muajve shtator dhe fillim tetori. Këto ndryshime pritet të kenë një impakt negativ në ekosistem, pasi disa specie detare do të përpiqen të largohen nga ujërat e ngrohta drejt atyre më të ftohta.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية