Sign In

Blog

Latest News

Rekorde për shitje të Volvo: Tërheqja më e madhe në historinë

Njoftohet tërheqja për shkak të një çështjeje në sistemin me të cilin prodhuesi suedez ka qenë i njohur në fushën e automjeteve për më shumë se gjashtë dekada.

Volvo ka deklaruar se do të thërrasë pronarët e më shumë se 2.18 milionë automjeteve për shërbim të urgjencës, të gjitha për arsye të një gabimi të mundshëm në prodhimin e rripit të sigurimit. Megjithatë, asnjeri nuk është lënduar në ndonjë moment të kaluar për shkak të këtij problemi të identifikuar.

Sipas raportit, është konstatuar se kabllo çeliku brenda sistemit të rripit mund të dobësohet me kalimin e kohës për shkak të përzierjes, gjë që ul efikasitetin në ndalimin e trupit të pasagjerit në rast të aksidentit, transmeton KosovaPress.

E veçanta e kësaj situatë është se Volvo, në vitin 1959 ishte i pari që integroi një rrip sigurimi me tre pika në pajisjet standarde.

Kryesisht janë përfshirë modelet e vjetra, përfshirë edhe gjeneratën e parë të SUV-it të popullarizuar XC60. Lista përfshin gjithashtu S60, S60L, S60 Cross Country, V60, V70, XC70, S80 dhe S80L, dhe këto janë modele të prodhuara nga 2006 deri në 2019.

Më shumë se 400,000 automjete të tërhequra ndodhen në Suedi, ndjekur nga Shtetet e Bashkuara me rreth 300,000, Kina me 245,000 dhe Gjermania dhe Mbretëria e Bashkuar me 178,000 dhe 169,000 makinë, përkatësisht. Me fjalë të tjera, Volvo nuk ka patur ndonjë tërheqje të madhe në 93-vjeçarin e tij historik.

Pronarët e automjeteve të prekura do të njoftohen në muajin korrik, me qëllim që të sjellin makinën e tyre në një qendër të autorizuar të shërbimit Volvo. Kosovapress


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية