Sign In

Blog

Latest News
Pagë e barabartë për stafin e OpenAI

Pagë e barabartë për stafin e OpenAI

Kompania Microsoft i ka ofruar stafit nga OpenAI pagën e njëjtë siç e kanë pasur.

Sam Altman u shkarkua si kryeshef ekzekutiv të premten, dhe iu ofrua punë në Microsoft për të udhëhequr “një ekip të ri të avancuar të kërkimit të inteligjencës artificiale (AI)”.

Pothuajse çdo anëtar i stafit në OpenAI ka kërcënuar se do të largohet nëse Sam Altman dhe bashkëthemeluesi, Greg Brockman, nuk rikthehen në detyrë.

Është ende e paqartë nëse Altman t do t’i bashkohet Microsoft-it, i cili është investitori më i madh i OpenAI deri tani.

Evan Morikawa, një menaxher angazhimi në OpenAI, ka pohuar se 743 nga 770 punonjës në OpenAI kanë nënshkruar një letër duke i bërë thirrje bordit të japë dorëheqjen, ndryshe kërcënojnë të largohen nëse kërkesat e tyre nuk plotësohen.

Në letrën e tyre ata pretendojnë se u është ofruar punë në Microsoft, ku shefi teknik i gjigantit të teknologjisë Kevin Scott, e ka konfirmuar duke i thënë stafit se “nëse është e nevojshme ata do të punësohen nga Microsoft me të njëjtën pagë që kanë pasur në OpenAI”.

Stafi është në revoltë të hapur pas largimit të Altman. Ata kanë kërkuar që ai të kthehet dhe bordi të shkarkohet, por saktësisht se çfarë po ndodh me ish-shefin ekzekutiv të kompanisë është ende e paqartë.

Në mes të gjithë kësaj është Emmett Shear, ish-kreu i Twitch, i cili është emëruar kreu i ri i përkohshëm i OpenAI pas largimit të Altman.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية