Sign In

Blog

Latest News
Njoftimi i marrëveshjes: TikTok nënshkruan partneritet me GoTo në Indonezi

Njoftimi i marrëveshjes: TikTok nënshkruan partneritet me GoTo në Indonezi

Pas një marreveshjeje te perbashket me gjigantin indonezian te teknologjise GoTo, TikTok eshte gati te rifilloje biznesin e tij te blerjeve online ne Indonezi, te njohur si TikTok Shop.

Ne baze te marreveshjes se arritur, TikTok do te bleje mbi 75% te aksioneve te platformes me te madhe te tregtise elektronike te Indonezise, Tokopedia-s, ne te cilen pritet te investohen rreth 1.5 miliard dollare.

TikTok Shop ishte mbyllur ne tetor te vitit te kaluar, pasi qeveria indoneziane ndaloi blerjet ne internet ne platformat e mediave sociale, si mase e mirembajtjes se tregut dhe mbrojtjes se tregtareve te vegjel dhe te dhenave te perdoruesve. Sice pretendohet, GoTo dhe TikTok kane nje qellim te perbashket, per promovimin e mallrave indoneziane nëpermjet platformave te tyre dhe mbeshtetjen e bizneseve te vogla dhe te mesme.

Rikujtojme, se Nepali ka marre vendim te ndaloje aplikacionin e ndarjes se videove TikTok, pasi sipas vendit permbajtja e platformes ishte e demshme per harmonine sociale. Vendimi vjen disa dite pasi vendi prezantoi nje rregull te ri qe kerkon qe firmat e mediave sociale te krijone zyra nderlidhese ne vend.

TikTok, i cili ka rreth nje miliard perdorues ne muaj, eshte ndaluar nga disa qarqe, perfshire Indine. Ne fillim te ketij viti, Montana u be shteti i pare amerikan qe e ndaloi ate, ndersa Parlamenti i Mbretesise se Bashkuar e ndaloi ate nga rrjeti i tij. Por, nuk u mbyll me kaq, Edhe rrjeti social TikTok paditi Montanen per te bllokuar nje ligj qe do te ndaloje shkarkimin dhe perdorimin e aplikacionit ne shtetin amerikan duke filluar nga fillimi i vitit te ardhshem.


Top Channel

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية