Sign In

Blog

Latest News
Ndryshimi revolucionar i iPhone-it pas 11 vitesh!

Ndryshimi revolucionar i iPhone-it pas 11 vitesh!

Apple ka vendosur të prezantojë iPhone 15 në ditët në vijim dhe pritet gjerësisht të sjellë një ndryshim të rëndësishëm.

Thuhet se iPhone 15 do të largojë karikuesin e vetëm të Apple Lightning në favor të karikimit USB-C, duke bërë kështu një hap historik për kompaninë duke pranuar karikimin universal. Kjo ndryshim mund të thjeshtojë procesin e karikimit për pajisjet dhe markat e ndryshme.

Kjo ndryshim do të vijë më pak se një vit pasi Bashkimi Evropian ka miratuar ligjin që kërkon që pajisjet elektronike të mbështesin karikimin USB-C deri në vitin 2024. Kjo është një lëvizje e rëndësishme e parë e cila synon të zvogëlojë numrin e karikuesve dhe kabllove që klientët duhet të kenë për pajisjen e tyre, dhe për të lejuar përdoruesit të përdorin pajisjet dhe karikuesit edhe nëse janë të prodhuar nga kompani të ndryshme.

Kjo është pa dyshim një ndryshim i madh në dizajnin e iPhone pas një kohe të gjatë, por në realitet, nuk është një lëvizje dramatike.

Ky është për shkak se Apple (AAPL) ka tashmë kaluar iPad-ët dhe MacBook-ët e saj në karikim USB-C. Megjithatë, kompania ka qenë e kundërt ndaj këtij ndryshimi në iPhone. Vitin e kaluar, nënkryetari i marketingut global i Apple, Greg Joswiak, ka theksuar vlerën dhe përhapjen e karikuesit Lightning, i cili është i dizenjuar për të ofruar karikim më të shpejtë për pajisjen, por ka premtuar që “natyrisht do të respektojmë” mandatin e BE-së.

Ne nuk kemi zgjidhje, siç bëjmë në të gjithë botën, për të përputhur me ligjet vendore, por besojmë se kjo qasje do të ishte më e mirë për mjedisin dhe për klientët tanë që të mos kenë një mori të karikuesve.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية