Sign In

Blog

Latest News
Ndryshimi i madh në rrjetin shoqëror

Ndryshimi i madh në rrjetin shoqëror

Versi i fundit i aplikacionit WhatsApp për pajisjet Android dhe iOS aktualisht mbështet opsionin për të fshehur adresën IP të përdoruesit.

Funksioni i ri do të maskojë adresën IP të një përdoruesi nga palët e treta kur bën thirrje përmes serverëve të WhatsApp, si dhe vendndodhjen e tyre aktuale.

WhatsApp po shton gjithashtu një veçori të re të privatësisë që lejon përdoruesit të mbyllin thirrjet nga numra të panjohur. Kjo veçori do të bllokojë sulme kibernetike edhe më të sofistikuara ndaj të dhënave të përdoruesve. Për të aktivizuar funksionin e ri Mbrojtja e adresës IP në thirrje, është e nevojshme të zgjidhni Cilësimet, Privacy, Advanced dhe në fund Mbroni adresën IP në thirrje. Duhet të kihet parasysh se procesi i transferimit të thirrjeve përmes serverëve të WhatsApp do të ulë cilësinë e thirrjes.

Ndërkaq, rikujtojmë se WhatsApp mund të përfshijë reklama, të ngjashme me Instagram Stories. Këtë ka njoftuar shefi i kompanisë Will Cathcart. Siç raportohet nga TechCrunch, thuhet se reklamat e WhatsApp mund të shfaqen në vende të ndryshme në aplikacion, duke përfshirë kanalet dhe statuset, megjithëse nuk u specifikua periudha kohore që do të duhet për ta zbatuar këtë. Por, WhatsApp nuk do të ketë reklama në inbox apo gjatë shkëmbimit të mesazheve.

Që kur aplikacioni WhatsApp ofroi ​​​​mundësinë për t’i fshirë mesazhet pas dërgimit, zbulimi i mënyrës së shikimit të mesazheve të fshira është bërë një sfidë për këdo që ka disa aftësi kompjuterike. Mesazhet fshihen përgjithmonë nga telefoni juaj dhe ai i marrësit, por nuk është e pamundur t’i rikuperoni.

Ndër aplikacionet e shumta të krijuara për të kapërcyer këtë funksion, tre janë më të akredituarit dhe më të njohurit. Rikujtojmë, se përdoruesit e këtij aplikacioni, së shpejti do të mund të kenë një mënyrë tjetër të mbrojtjes së të dhënave të tyre. Fjala është për një e-mail verifikimi, i cili me sa duket është në fazë testimi, pasi disa prej përdoruesve të WhatsApp-it u është kërkuar të verifikojnë llogaritë e tyre përmes një e-mail.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية