Sign In

Blog

Latest News
Musk blen Twitter-in për çmimin fillestar

Musk blen Twitter-in për çmimin fillestar

Miliarderi Elon Musk duket se ka ndryshuar përsëri mendjen dhe tani është i gatshëm të blejë platformën e medieve sociale, Twitter.

Në një letër drejtuar firmës, Musk thotë se është dakord të paguajë çmimin që ofroi disa muaj më parë para se të tërhiqej nga marrëveshja.

Ky zhvillim vjen pak javë para se dy palët të dilnin në gjyq.

Avokatët e Musk thanë se ai tashmë kërkon të përfundojnë transaksionin dhe t’i japë fund betejës ligjore.

Pas lajmit se Musk propozon të respektojë marrëveshjen origjinale, aksionet e kompanisë u rritën me pothuajse 13%.

Musk, një përdorues aktiv i Twitter me më shumë se 100 milionë ndjekës, ofroi fillimisht blerjen e firmës për 54.20 dollarë për aksion në prill. Marrëveshja vlerësonte platformën e medieve sociale në një vlerë rreth 44 miliardë dollarë.

Por ai u tërhoq nga blerja vetëm disa javë më vonë, duke përdorur si argument faktin se numri i llogarive të rreme në platformë ishte më i lartë sesa pretendonte Twitter.

Twitter mohoi akuzat, duke argumentuar se Musk, personi më i pasur në botë, po shqetësohet për çmimin e ofruar.

Në 17 tetor pritej që dy palët të ballafaqoheshin në gjykatë, duke përdorur për mbrojtjen, dosjet voluminoze, mesazhet private mes tyre dhe debatet publike në Twitter.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية