Sign In

Blog

Latest News
Metës: Revolucion në RRSS brenda 48 orësh

Metës: Revolucion në RRSS brenda 48 orësh

Në nën 48 orë, konkurrenti i Metës në Twitter, Threads, ka depërtuar 70 milionë regjistrime, ka përmbysur rrjetet sociale dhe duket se e ka tronditur Twitter në mënyrë që ka kërcënuar me veprime ligjore kundër Metës.

Por edhe kur përdoruesit u regjistruan në Threads me shumicë, me disa të etur për t’i shpëtuar kaosit të Twitter-it të Elon Musk, suksesi i papritur i aplikacionit të Metës mund të ngrejë një grup të ri shqetësimesh.

Meta është kritikuar prej kohësh për dominimin e saj në treg dhe për gjoja përpjekjen për të mbytur konkurrencën duke kopjuar dhe vrarë aplikacionet rivale. Tani, disa ekspertë të konkurrencës dhe madje edhe disa përdorues të Threads shqetësohen se nëse tërheqja e aplikacionit të ri vazhdon, kjo thjesht mund të çojë në akumulimin e fuqisë dhe dominimit për Meta dhe CEO Mark Zuckerberg.

Twitter ka qenë gjithmonë shumë më i vogël se platformat e Metës, por kishte një ndikim të madh në teknologji, media dhe politikë. Megjithatë, ndërsa Twitter u lëkund nën Musk, u shfaq një industri e aplikacione më të vogla që përpiqeshin të kapnin një pjesë të magjisë së saj. Meta duket më i pozicionuari për të marrë kurorën.

Nisja e suksesshme e Threads këtë javë thekson realitetin e pakëndshëm të ekonomisë moderne dixhitale: Për të mposhtur potencialisht disa nga lojtarët më të mëdhenj në industri, mund të duhet të jesh vetë një gjigant.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية