Sign In

Blog

Latest News
Hulumtoni për mesazhet e fshira në WhatsApp

Hulumtoni për mesazhet e fshira në WhatsApp

Nga momenti që WhatsApp-i ofroi mundësinë për të fshirë mesazhet pasi janë dërguar, gjetja e mënyrave për të zbuluar mesazhet e fshira është bërë një sfidë për të gjithë ata që kanë njohuri teknike.

Mesazhet fshihen përgjithmonë nga telefoni juaj dhe ai i marrësit, por nuk është e pamundur t’i rikuperoni. Ndërsa ekzistojnë shumë aplikacione të krijuara për të kapërcyer këtë funksion, tre janë më të njohurat dhe më të besueshmet.

WhatsRemoved, i disponueshëm për Android, kërkon leje për të lexuar dhe ruajtur shënimet e WhatsApp në smartphone tuaj dhe regjistron çdo mesazh të marrë. Kur e nisni për herë të parë, duhet të zgjidhni aplikacionet që dëshironi të monitoroni, përveç WhatsApp-it, mund të rikuperoni edhe të dhëna nga aplikacione të tjera mesazhesh dhe media sociale si Instagram. Në këtë mënyrë WhatsRemoved+ nuk do t’i ruajë të gjitha njoftimet, por vetëm ato aplikacionet e të cilëve janë zgjedhur manualisht.

Pasi të vendoset, WhatsRemoved zbulon fshirjen e mundshme të tekstit ose përmbajtjes dhe dërgon një njoftim për t’ju paralajmëruar se një mesazh ose skedar është fshirë. WhatsRemoved nuk funksionon nëse bisedat janë pa lidhje interneti, nëse kursimi i baterisë është aktivizuar dhe nëse dërguesi fshin menjëherë mesazhin e dërguar, me pak fjalë, disa nanosekonda pas dërgimit.

Aplikacioni i dytë, i disponueshëm për Android është NotificationHistory dhe ka avantazhin se nuk ka kufizime, duke punuar gjithmonë në çdo modalitet të telefonave celularë. Në praktikë është një regjistër i njoftimeve. Për ta përdorur atë, thjesht hapni kutinë që i referohet mesazhit të fshirë dhe kërkoni rreshtin që paraprihet nga prapashtesa. Aty do të gjeni 100 karakteret e para të mesazhit të fshirë.

Aplikacioni i tretë është Nova Launcher, i disponueshëm gjithashtu për Android dhe i dobishëm për të hyrë në historikun e njoftimeve. Thjesht shkoni te ” Aktivitetet”, më pas ” Cilësimet ” dhe zgjidhni “Regjistri i njoftimeve” për të krijuar lidhjen në ekranin tuaj bazë. Në këtë mënyrë mund të futni historikun e njoftimeve dhe të kërkoni për mesazhe WhatsApp të fshira nga një përdorues.

Megjithatë, është e mundur vetëm të rikuperoni mesazhet që janë parë, ose ato që janë hedhur gabimisht, për më tepër ju mund të shikoni vetëm 100 karakteret e para të mesazhit të fshirë, kështu që nëse është një mesazh shumë i gjatë, ai nuk mund të lexohet në tërësinë e tij. Regjistri nuk i ruan njoftimet përgjithmonë, por vetëm për disa orë, kështu që është mirë të ndërmerrni veprime menjëherë.

Sërish për pajisjet Android, është gjithashtu e mundur që të hyni në qendrën e njoftimeve të sistemit operativ dhe të kontrolloni historinë e njoftimeve për të rikuperuar mesazhet e fshira nga biseda. Fatkeqësisht, ata që kanë një iPhone do të kenë vënë re se aplikacionet që nxjerrin mesazhe nga dërguesit e penduar synojnë vetëm telefonat inteligjentë Android. Edhe ata që përdorin Apple dhe iOS mund të rikuperojnë mesazhet e marra dhe të fshira. Dr Fone, për shembull, është një softuer për rikuperimin e të dhënave që e kapërcen këtë problem.

Ju duhet të instaloni programin, të lidhni pajisjen me PC dhe të jepni autorizimet e kërkuara. Do të hapet një dritare në të cilën mund të zgjidhni “Mesazhet dhe bashkëngjitjet e WhatsApp” për të filluar skanimin e skedarëve që do të rikuperohen, klikoni “Reset” dhe më pas “Reset device” për të parë që mesazhet e fshira të rishfaqen në mënyrë magjike në smartphone tuaj. Këto programe, softuer dhe aplikacione janë të ligjshme dhe mund t’i gjeni të gjitha në Google Play dhe në dyqanet e ndryshme të aplikacioneve.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية