Sign In

Blog

Latest News
Heqja e aplikacionit bojkotues të Izraelit në Google

Heqja e aplikacionit bojkotues të Izraelit në Google

Në kohën e fundit, Google ka hequr nga Play Store një aplikacion, i cili ndihmon individët të bojkotojnë kompanitë dhe produktet izraelite.

Llogaria e mediave sociale @NoThanksBoycott konfirmoi se aplikacioni i saj NoThanks ishte hequr përkohësisht si rezultat i tekstit në përshkrimin e tij që thoshte se mund të shihni nëse “dora juaj mbështet vrasjen e fëmijëve në Palestinë apo jo”.

Llogaria shkroi në X se:

Aplikacioni është pezulluar nga Play Store për këtë fjali, e hoqa atë në përditësimin e ri dhe Play Store do ta shqyrtojë dhe do ta lançojë përsëri. Ai përfshinte një pamje të përshkrimit që thoshte: “Mirë se erdhe në NoThanks, këtu mund të shihni nëse produkti në dorën tuaj mbështet vrasjen e fëmijëve në Palestinë apo jo”. Gjithçka që duhet të bëni është të skanoni barkodin ose të shkruani numrin serial në shiritin e kërkimit.

Ky veprim erdh pasi Izraeli rifilloi operacionet luftarake në Rripin e Gazës, disa minuta pasi skadoi armëpushimi, për “prishjen” e të cilit u fajësua Hamasi. Që prej fillimit të luftës midis Izraelit dhe Hamasit, kanë mbetur të vdekur shumë civilë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Gazës së udhëhequr nga Hamasi, gjatë kësaj kohe kanë mbetur të vrarë rreth 13,300 palestinezë. Ndërsa, kryesisht gjatë sulmit të Hamasit të 7 tetorit, kanë mbetur të vrarë rreth 1200 izraelitë.


Top Channel

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية