Sign In

Blog

Latest News
Frymëmarrja Diellore: NASA zbulon tingullin e Diellit

Frymëmarrja Diellore: NASA zbulon tingullin e Diellit

Zëri që erdhi nga Dielli kishte efektin e një muzikeje në sfond të një filmi shkencor fantastik.

Është ”turbullira” e Diellit, e kuptuar për herë të parë nga sonda ”Parker” e NASA-s, e cila regjistroi tingullin e aerosferës diellore, të ngarkuar kryesisht me grimca elektrikë dhe projektilë, ”të dëbuara” nga Dielli me shpejtësi shumë të madhe.

“Këto lëvizje krijojnë zhurma më intensive më afër Diellit sesa Tokës”, vërejnë ekspertët e NASA-s.

Astronomët e kanë studiuar atë për më shumë se 60 vjet, por ende janë të befasuar nga disa prej sjelljeve të saj.

Dielli i duket si të ketë një motor të brendshëm që e ngroh, në brëndësi të tij.

FOTO GALERI
1/4


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية