Sign In

Blog

Latest News
Elon Musk: Heqja Dorë nga Blerja e Twitter-it

Elon Musk: Heqja Dorë nga Blerja e Twitter-it

Miliarderi Elon Musk ka shprehur kërcënime për tërheqjen e ofertës 44 miliardë dollarëshe për blerjen e rrjetit social, Twitter, duke akuzuar udhëheqësit e platformës për pengesë të kërkesave të tij për të mësuar më shumë për përdoruesit e kompanisë.

Në një letër dërguar rregullatorëve, Musk ka thënë se ka të drejtë të bëjë vlerësimet e veta për llogaritë e rreme.

Kjo letër formalizon mosmarrëveshjet që kanë rrotulluar për disa javë, meqë Musk e ka vendosur “në pritje” finalizimin e marrëveshjes.

Pas pezullimit të ofertës për një periudhë të shkurtër kohore, Musk ka thënë se dyshon se llogaritë e rreme në këtë rrjet social përbëjnë 20% të totalit të përdoruesve, në krahasim me pretendimet e Twitter-it për pesë për qind.

Mosmarrëveshjet mes palëve kanë ngritur dyshime nëse do të realizohet blerja, të cilën e ka aprovuar bordi i Twitter-it në muajin prill.

Analistët kanë thënë se Musk, kreu i kompanisë Tesla dhe SpaceX, mund të jetë duke përdorur çështjen e përdoruesve të rremë për rinegociuar çmimin ose edhe për të hequr dorë plotësisht nga blerja e rrjetit social.

Musk përballet me një gjobë prej 1 milion dollarësh dhe një mundësi për padi, nëse heq dorë nga marrëveshja.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية