Sign In

Blog

Latest News
ChatGPT-ja Kinez: Baidu e Sensetime në shpërthim!

ChatGPT-ja Kinez: Baidu e Sensetime në shpërthim!

Kina krijoj ChatGPT-në e saj, duke hapur kështu një hap më përpara në konkurrencën me SHBA-në për rritjen e përdorimit të produkteve të tilla.

Katër kompani kineze të teknologjisë, duke përfshirë gromadën Baidu Inc dhe SenseTime Group, lancuan chatbot-et e tyre të inteligjencës artificiale për publikun, pasi morën miratimin e qeverisë. Baidu deklaroi se chatbot-i i saj i tipit ChatGPT, Ernie Bot, është tani plotësisht i qasshëm për publikun.

Një zëdhënës i SenseTime tha gjithashtu për Reuters se edhe chatbot-i i tyre, SenseChat, është futur në përdorim. Nga ana tjetër, aksionet e Baidu dhe SenseTime përjetuan rritje në tregun e Hong Kongut, me 3.1% dhe 2.7%. Lancimet e chatbot-eve të ngjashme njoftuan edhe dy kompani të tjera të inteligjencës artificiale, Baichuan dhe Zhipu AI.

Në kundërshtim me vendet e tjera, Kina u kërkon kompanive të paraqesin vlerësime të sigurisë dhe të marrin leje para se t’i lancëojnë në treg produktet e inteligjencës artificiale. Autoritetet kineze po u kushtojnë më shumë vëmendje për t’i ndihmuar kompanitë që zhvillojnë inteligjencë artificiale, teksa kjo teknologji është në qendër të garës së tyre me Shtetet e Bashkuara.

Mediat kineze raportuan se gjithsej 11 firma kishin kërkuar leje nga Qeveria, përfshirë pronarin e TikTok-ut, ByteDance dhe Tencent Holdings. Ekspertët besojnë se vendimi i Pekinit për lejimin e produkteve të inteligjencës artificiale mund ta forcojë ndjeshëm industrinë.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية