Sign In

Blog

Latest News
Asteroidi Magjik në Qiellin e Kanalit Anglez

Asteroidi Magjik në Qiellin e Kanalit Anglez

Një shkëmb është futur në atmosferën e Tokës dhe ka ndriçuar qiellin mbi Kanalin Anglez, duke krijuar një efekt mahnitës të yllit që bie.

Meteoroidi 1 m – ose shkëmbi i vogël – u pa pak para orës 03:00 të hënën në mëngjes.

 

Përdoruesit e mediave sociale, disa me bazë në jug të Anglisë, shpërndanë pamjet e shkëmbit që është quajtur Sar2667.

Është vetëm hera e shtatë që parashikohet një përplasje asteroidi.

Agjencia Evropiane e Hapësirës shkroi në Twitter se ishte “një shenjë e përparimeve të shpejta në aftësitë globale të zbulimit të asteroideve!”

Një person që thotë se ata ishin dëshmitarë të ngjarjes shkroi në Twitter se asteroidi “ndriçoi qiellin me një blic rozë që ishte spektakolare”.

 

Një tjetër tha: “Unë thjesht qëndrova në dritaren time dhe ndeza telefonin tim. Nuk prisja shumë, por ishte vërtet e mahnitshme.”

Agjencia më parë tha se objekti pritej të “goditte në mënyrë të sigurt” atmosferën e tokës pranë qytetit francez të Rouen.

 

Asteroidët janë objekte të vogla shkëmbore që rrotullohen rreth diellit, shpesh të përshkruara si planetë të vegjël. Autoritetet janë në dijeni për më shumë se 1.1 milionë asteroidë, megjithëse numri i vërtetë besohet të jetë shumë më i lartë. Rreth 30,600 udhëtojnë në një orbitë që i afron ata pranë Tokës, sipas Agjencisë Evropiane të Hapësirës.

 


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية