Sign In

Blog

Latest News
Arrestimi i ri: Çështja ka përmasa racore!

Arrestimi i ri: Çështja ka përmasa racore!

Një 28-vjeçar u arrestua dhe u burgos për 6 ditë pa të drejtë për shkak të një gabimi teknik nga sistemi i njohjes së fytyrës të përdorur nga autoritetet e Luizianës, SHBA.

Përveç vështirësive që ngre përdorimi i teknologjisë, çështja ka edhe përmasa rasore, pasi Randall Reid, i cili u arrestua gabimisht për vjedhjen e një çantë që nuk e kishte kryer kurrë, është me ngjyrë.

I riu tregon se mbi të gjitha problemet e tjera me sistemin teknologjik, ai ka një shenjë në fytyrë dhe një diferencë peshe prej 18 kilogramësh nga i dyshuari. Gjithashtu, ai vetë nuk ka qenë kurrë në Luiziana, ku ndodhi vjedhja. Reid u burgos më 25 nëntor pasi autoritetet e identifikuan gabimisht dhe lëshuan një urdhër arresti. Në fakt, kur i thanë akuzat, ai vetë filloi të pyeste se për çfarë krimi po arrestohej.

“Unë kurrë nuk kam qenë në Luiziana asnjë ditë në jetën time. Më pas më thanë se jam arrestuar për vjedhje. Jo vetëm që nuk kam qenë në Luiziana , por nuk vjedh,” tha Reid pasi u lirua. Ai qëndroi në qeli deri më 1 dhjetor, kur autoritetet e njohën gabimin e tyre. Incidenti ngre pyetje në lidhje me përdorimin e veçorisë së njohjes së fytyrës. Sipas kritikëve të teknologjisë, normat e keqidentifikimit për njerëzit me ngjyrë janë më të larta se për të bardhët.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية