Sign In

Blog

Latest News
Apple fillon prodhimin e iPhone 14 në Indi

Apple fillon prodhimin e iPhone 14 në Indi

Fundështite Apple ka deklaruar se ka nisur të prodhojë versionin iPhone 14 në Indi.

Kompania bën shumicën e telefonave të saj në Kinë, por ka zhvendosur një pjese të prodhimit jashtë vendit si rezultat i tensioneve midis Washingtonit dhe Pekinit.

Politikat ‘zero-COVID’ të Kinës, që kanë shkaktuar bllokime të përhapura, kanë shkaktuar ndërprerje të mëdha për bizneset gjatë pandemisë gjithashtu.

Gjiganti i teknologjisë prezantoi iPhone-in e tij më të fundit në fillim të këtij muaji. Apple tha në një deklaratë se:

“Linja e re e iPhone 14 prezanton teknologji të reja inovative dhe aftësi të rëndësishme sigurie. Ne jemi të lumtur që do të prodhojmë iPhone 14 në Indi”.

Ringjallim, se Apple publikoi së fundmi një përditësim për iOS, sistemin operativ të iPhone, që rregullon disa gabime që u shfaqën si pjesë e lançimit të iPhone 14 javën e kaluar. Sipas Top Albania Radio megjithëse Apple shpesh lançon përditësime të softuerit për shkak të defekteve që shfaqen.

Vlen të përmendet veçanërisht, iOS 16.0.2 rregullon një problem me dridhjet e kamerës që po ndodhin në aplikacionet si Snapchat dhe TikTok, në të cilat kamera bën një zhurmë të dëgjueshme kur përpiqet të fokusohet.

Sistemi operativ gjithashtu rregullon një problem me transferimin e të dhënave nga një iPhone i vjetër në një iPhone 14. Në transferime të tilla, ekrani në pajisjen e re ndonjëherë shfaqet plotësisht i zi, duke kërkuar një rivendosje të vështirë.

Tani mund të identifikoni gjithashtu edhe merimangat në shtëpinë tuaj falë një veçorie të re të iPhone. Përditësimi më i fundit i iOS lejon kamerën tuaj të iPhone të zbulojë saktësisht se çfarë lloj krijesash ka në shtëpi. Apple shtoi një veçori të re të quajtur “Visual Look Up” vitin e kaluar në iOS 15. Kjo ju lejonte përdoruesve të identifikonin objekte, vende, kafshë dhe bimë në fotot që bënin.


Hello.al

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية