Sign In

Blog

Latest News
Anija kozmike kthyer në Tokë pa asnjë informacion

Anija kozmike kthyer në Tokë pa asnjë informacion

Një anije eksperimentale kozmike e Kinës, e përshkruar në media si “e rrethuar me mister”, u kthye në Tokë pasi qëndroi për 276 ditë në orbitë. Media shtetërore kineze njoftoi se ajo kishte përfunduar misionin e rëndësishëm të testimit të teknologjisë së anijeve të ripërdorshme kozmike të vendit, me qëllimin të ofrojë një mënyrë më të lirë dhe më të përshtatshme për përgatitjen e misioneve të reja hapësinore. Ashtu siç ishte parashikuar, kthimi i saj u bë në qendrën hapësinore të Xhiuquanit, në veriperëndim të vendit. Por nuk është dhënë ndërkohë asnjë detaj se për çfarë anije bëhet fjalë saktësisht, çfarë teknologjie është testuar, sa lartë ka fluturuar dhe çfarë trajektoreje ka ndjekur që kur u lëshua në hapësirë në gusht të vitit të kaluar. Në 2021-shin, një anije e ngjashme kozmike fluturoi në hapësirë dhe u kthye po në të njëjtën ditë. Edhe në atë, sërish autoritetet kineze nuk dhanë asnjë detaj të misionit. Në rrjetet sociale është spekuluar se Pekini po zhvillon një anije hapësinore sipas modelit amerikan X-37B, një pajisje e pavarur kjo e cila mund të qëndrojë në orbitë për vite të tëra. Një anije e tillë amerikane u kthye në Tokë nëntorin e vitit të kaluar, pasi kishte qëndruar atje lart për më shumë se 900 ditë.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مشاهد نيك yourtubetop.com سكس ثلاثي الابعاد final fantasy viii hentai besthentai.org undyne hentai hindi xxx bf firetube.mobi sexpadangal ben 10 xvideo eroanal.net xxx vidio hinde سيكس قديم tropsha.com مشاهدة افلام سكس اجنبى goblin slayer hentia guruhentai.com mushi asobi indian ladies punishment glossytube.mobi tamilxxn مقاطع بورن ninaporn.net sex اغراء طيز مي عز الدين arabpornmovie.com سكس اخوات حقيقي x hindi sex pornolife.mobi www.taxi69.com desi3gp indaporn.info marathi sex new shinkyoku no grimoire mirhentai.com hentai ai اقوي سكس مصري milfhdtube.net فديو سكس مصري college nipples wowhentai.net hentai doujin فيلم جنس جامد xunleimi.org بنات مصر عارية